Odbijena žalba Snage naroda: Ministar policije krši odluku Suda BiH, spot Rame Isaka još nije uklonjen sa You Tubea

ramo-isak

Odluka Centralne izborne komisije kojom se politička stranka Snaga naroda Rame Isaka kažnjava sa 6.000 KM i nalaže se uklanjanje videospota ove političke stranke sa društvenih mreža i You Tube kanala, postala je pravosnažna nakon što je Sud BiH odbio žalbu Snage naroda 15. jula 2024. godine.

CIK je kaznio stranku Rame Isaka zbog vođenja preuranjene izborne kampanje.

 

“Odlukom se nalaže političkoj stranci Snaga naroda i Rami Isaku, federalnom ministru unutrašnjih poslova i predsjedniku ove političke stranke da sa društvene mreže Facebook, Instagram te You Tube kanala Snaga naroda uklone sporni audio-video spot za koji je CIK izrekla novčanu kaznu, te da sve pristalice i kandidate ove političke stranke za predstojeće Lokalne izbore 2024. obavijeste da su dužni da se suzdrže od ajvnog oglašavanja i vođenja izborne kampanje u elektronskim, onlajn i štampanim medijima i putem društvenih mreža ili bilo kojeg oblika javnog oglašavanje kampanje prije zvaničnog početka izborne kampanje”, navodi se u obrazloženju.

U žalbi koju je Snaga naroda uputila Sudu BiH navodi se da nalog CIK-a da se ukloni video spot predstavlja pokušaj cenzure.

CIK je u svom odgovoru na žalub odbacio ove navode, te još jednom potcrtao koje zakonske odredbe je prekršila politička stranka Snaga naroda i njen predsjednik Ramo Isak.

 width=
Sud u svom obrazloženju navodi da je CIK pravilno naložila političkoj stranci Snaga naroda i njenom predsjedniku i pristalici Rami Isaku da uklone sporni audio-video spot koji je od strane njih objavljen na You Tube kanalu političke stranke Snaga naroda te na njihovim profilima na društvenim mrežama Facebook i Instagram.
Videospot je još uvijek dostupan na You Tubeu i ima više od 305.000 pregleda.

(NAP)

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

Ramo-Isak-1

Apelaciono odjeljenje Suda BiH potvrdilo: Stranka Rame Isaka ne može na izbore za državni nivo jer je zloupotrijebila potpise

Screenshot 2026-06-03 102524

Zbog sumnje da su krivotvorili potpise: CIK nije ovjerio stranku Rame Isaka za državni nivo vlasti

Konakovic_Selimovic

Sporno imenovanje uprave Aerodroma Sarajevo: FUP po nalogu POSKOK-a izuzima dokumentaciju o izboru NiP-ovog direktora Dine Selimovića

dino-i-faco-2

Slučaj Faćo i verbalni delikt: Kad (do)ministri postanu bitniji od Konvencije

schmidt

Kad o demokratiji govori onaj ko je prekršio Ustav: Schmidt slavi 'istinski glas građana'!?

b9a6d13c-ed64-46dd-8b27-72112149e0e3

Pokondireni Ramo!

bubalo, musinovic, campara

Ervin Mušinović, direktor Trojke za medijske egzekucije: „Mi kada udarimo - udarimo preko pravih i najjačih medija!“

ramo-i-anel-isak

Po naredbi POSKOK-a: Policija KS upala u kancelariju Rame Isaka. Oduzet mu telefon. Pretresi u toku

Možda vas zanima

Ramo-Isak-1

Apelaciono odjeljenje Suda BiH potvrdilo: Stranka Rame Isaka ne može na izbore za državni nivo jer je zloupotrijebila potpise

raskol

Raskol u PIC-u: Kamo dalje (anti)Trumpe?

IMG_2593

Amerikanci nakon sjednice PIC-a saopćili: “EU nas prisiljava da preispitamo svoju ulogu u međunarodnom prisustvu u Bosni i Hercegovini”

HRT

Zahiragić otvoreno - ko bira delegate Hrvate: Raspudić krenuo na Predsjedništvo pa izgubio Dom naroda