Ovo je prijedlog zakona o zabrani rada bh. institucija u RS: Zabranjuje se rad Sudu BiH, Tužilaštvu i SIPA-i na području RS!

Dodik-PArada

Narodna skupština Republike Srpske danas bi trebala usvojiti Zakon o neprimjenjivanju zakona i zabrani djelovanja pojedinih institucija BiH na području RS.

Tako NSRS planira Zakonom zabraniti djelovanje Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA), djelovanje Suda BiH, Tužilaštva BiH i VSTV-a.

U nastavku objavljujemo sve odredbe ovog zakona.

Ovim zakonom propisuje se neprimjenjivanje i neizvršavanje zakona i zabrana djelovanja vanustavnih institucija BiH na teritoriji Republike Srpske.

Član 2.

(1) Zakon o Sudu Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH”, br. 49/09, 74/09 i 97/09) neće se primjenjivati niti izvršavati na teritoriji Republike Srpske.

(2) Zakon o Tužilaštvu Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH”, br. 42/03, 3/03, 37/03, 42/03, 9/04, 35/04, 61/04 i 97/09) neće se primjenjivati niti izvršavati na teritoriji Republike Srpske.

Član 3.

Zakon o Visokom sudskom i tužilačkom savjetu Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH”, br. 25/04, 93/05, 48/07, 63/23, 9/24 i 50/24) neće se primjenjivati niti izvršavati na teritoriji Republike Srpske.

Član 4.

Zakon o Državnoj agenciji za istrage i zaštitu („Službeni glasnik BiH”, br. 27/04, 63/04, 35/05, 49/09 i 40/12) neće se primjenjivati niti izvršavati na teritoriji Republike Srpske.

Član 5

Zabranjuje se rad i postupanje institucija čiji rad je regulisan zakonima iz čl. 2. do 4. ovog zakona na teritoriji Republike Srpske.

Član 6.

Nadležne institucije i organi Republike Srpske obavezni su preduzeti sve mjere i radnje iz svoje nadležnosti radi obezbjeđenja sprovođenja ovog zakona

Član 7.

Lica koja su dužna da postupaju po odredbama ovog zakona izuzimaju se od krivične odgovornosti propisane krivičnim zakonodavstvom BiH i krivičnim zakonodavstvom Republike Srpske za krivična djela u vezi sa izvršenjem ovog zakona, a nadležne institucije i organi Republike Srpske obezbijediće im i pružiti svu neophodnu zaštitu u vezi sa primjenom ovog zakona

Član 8.

S ciljem sprovođenja ovog zakona, Vlada Republike Srpske će donijeti potrebne podzakonske propise.

Član 9.

Ovaj zakon stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srpske”.

Broj:                                                                                                        PREDSJEDNIK

Datum:                                                                                             NARODNE SKUPŠTINE Nenad Stevandić

 

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

Screenshot

Počelo suđenje kriminalnoj grupi Dine Muzaferovića: Ave Cezare, pozdravljaju te oni koji su umrli

Kajganic-pasic

Kajganić i ćutolozi Tužilaštva: Kad 'heroji mjeseca' kasno na Kosovo stignu!

Kajganic

Šta povezuje Dobrovoljačku i Sanski Most - Kajganić, i zato mora otići, ali i odgovarati!

Snajper

Ko koga laže o snajperisanju Sarajeva: Tužilaštvo BiH se medijski 'intenzivira', jer 30 godina ne radi svoj posao!

spomen-ploca-rhay08qeip9lstep7p1iqrky274kiag4d6fm2mpvsw

Tužilaštvo BiH donijelo odluku: Postavljanje spomen ploče Ratku Mladiću nije krivično djelo

karisik-hapsenje

Tužilaštvo BiH podiglo optužnicu protiv Karišika, Hadžibajrića i još deset osoba: Prali novac zarađen od prodaje kokaina iz Južne Amerike, ukupno 6 miliona KM

Vijece-ministara-15

Blokirano penzionisanje državnih policijskih službenika: Ministri iz Trojke čuvaju Čamparine kadrove u SIPA-i

karisik-hapsenje-1

Podignuta optužnica protiv Karišika i drugih: Zbog neraščišćenih računa Al Murdini ljudi pratili tužioca i pretukli advokata

Možda vas zanima

schmidt

Schmidt dao Srđanu Amidžiću rok od 24 sata: Novac za izborne tehnologije mora odmah biti operativan!

NUBBiH

Dramatičan apel nacionalnih biblioteka njemačkog govornog područja za spas NUBBiH-a: Pozivamo Christiana Schmidta da što prije riješi pravni status i finansiranje biblioteke.

Protesti Sarajevo

Bunt naše djece je ugušen, protesti opoganjeni i obesmišljeni profesionalnim FGR demonstrantima za interes Trojke!

hajriz brcvak

Otkrivamo detalje ugovora s Općinom Stari Grad: Kasarna Faletići daje se pod petogodišnji zakup milioneru iz Crne Gore