Zbog budžetskog deficita: Kanton Sarajevo se zadužuje za 90 miliona maraka

vlada ks

Ministarstvo finansija Kantona Sarajevo uputilo je javni poziv bankama za dugoročno kreditno zaduživanje Kantona Sarajevo u 2025. godini u iznosu od 90 miliona KM za potrebe finansiranja kapitalnih projekata i akumuliranog deficita iz prethodnih godina planiranih u Budžetu Kantona Sarajevo za 2025. godinu.

Javnim pozivom je određeno da banka koja bude odabrana mora ponuditi fiksnu kamatnu stopu na godišnjem nivou do 4,2 % (efektivna kamatna stopa) i jednokratnom naknadom na iznos odobrenog kredita, uz minimalni rok otplate deset godina uključujući tri godine grace perioda i mjenicama kao instrumentom obezbjeđenja.

Rang lista će biti sastavljena prema rastućem redosljedu efektivne kamatne stope, pri čemu će banka sa najnižom efektivnom kamatnom stopom biti rangirana na prvom mjestu.

Ukoliko više banaka ponudi jednaku kamatnu stopu do 4,2 posto prednost će se dati banci sa većim ponuđenim iznosom.

Javnim pozivom je određeno da ugovori mogu biti potpisani sa više banaka, a biće zaključeni nakon što Vlada Kantona Sarajevo donese Odluku o dugoročnom kreditnom zaduženju.

 

 

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

UK

Dugovi ogromni, rezultati skromni: U mandatu Nihada Uka dug KS porastao za više od 317 miliona maraka; realizovano samo 13 od 194 planirane mjere

dizdar, niksic, mijatovic

Vlada FBiH donijela konačnu odluku: Početkom juna Federacija se na londonskoj berzi zadužuje za 1,6 milijardi maraka. Kamatna stopa 5,25 posto

Ilustracija - protesti

Pad jedne Vlade i društvo bez nade: Maratonska sjednica Skupštine KS s unaprijed poznatim epilogom

sdp

SDP prijeti i glumi opoziciju, u POSKOK-u tužilac koji je obustavio istragu za GRAS, prebacuju odgovornost, a sistem propada

155784b0-7e32-4035-b1d2-2495adca8d57-rhgfh9vjacztyf55gm3cotrhkfm480t73ma3oy34g0

Cijena političkih imenovanja: Četvrti sa liste – recept za kolaps sistema

Vlada-FBiH-19

Tajna informacija sa posljednje sjednice Vlade FBiH: Deficit Federacije iznosi 1,06 milijardi maraka. Slijedi zaduženje od 2,3 milijarde!

almir

Bečarević o Nacrtu budžeta Kantona Sarajevo za 2026. godinu: Svi promašaji Trojke dolaze na naplatu

Vlada-Kantona-S-2

Vlada KS suspendovala vlastitu odluku: Novi NO TVSA na čekanju

Možda vas zanima

kalos1

Sud u Tuzli potvrdio trajnu zabranu rada univerziteta Kallos: „Tolerisanje daljeg rada takve ustanove vodilo bi anarhiji“

naslovnica-plinska-26

TTF, Henry Hub i ruski gas: Razdvajanje činjenica od političkih tvrdnji

grabus 1

Malkić i Grabus između Istoka i Zapada: Muftijstva iz Srbije i Hrvatske daju više izbornih delegata od Sarajeva, Zenice, Mostara, Banje Luke, Travnika, Bihaća i Goražda!

reklama telecom

Vlada FBiH dala zeleno svjetlo: BH Telecom plaća 230.000 maraka za reklame na koncertima Dine Merlina