Vlada FBiH donijela odluku: Federacija se zadužuje za 635 miliona KM

foto-5_1739455660

Na sjednici održanoj 19. februara Vlada Federacije BiH se zadužila putem emisije obveznica u iznosu od 500 miliona KM i kratkoročnih kredita u iznosu od 135 miliona KM, a ukupno 635 miliona KM.

Vlada je donijela šest odluka o zaduženju putem emisije obveznica, u iznosu od 50 miliona KM sa rokom dospijeća u trajanju od tri godine, 40 miliona sa rokom dospijeća od 273 dana, 150 miliona KM sa rokom dospijeća od pet godina, 40 miliona KM, 120 miliona KM sa rokom dospijeća od 182 dana i 100 miliona KM sa rokom dospijeća od sedam godina.

 width=

 

Putem kratkoročnih revolving kredita Vlada se kod Union banke d.d. Sarajevo zadužila 5 miliona KM uz fiksnu kamatnu stopu od 3 posto godišnje. Rok otplate je kraj godine. Uz iste uslove, ali većim iznosom, Vlada se u istoj banci zadužila 15 miliona KM.

 width=

Također se zadužila po kratkoročnom revolving kreditu kod ASA Banke d.d. Sarajevo u iznosu od 10 miliona KM. Rok otplate je kraj godine, a kamatna stopa iznosi tri posto. U istoj banci zadužila se za dodatnih 40 miliona KM sa godišnjom kamatnom stopom od tri posto i rokom otplate od tri godine.

U Privrednoj banci Sarajevo Vlada se zadužila po osnovu dva kratkoročna revolving kredita. Prvom u iznosu od 5 miliona KM sa kamatnom stopom od tri posto i rokom otplate do kraja godine i drugom, uz iste uslove, u iznosu od 15 miliona KM.

 width=

Osim toga, po kratkoročnom revolving kreditu Federacija FBiH se zadužila kod Intesa Sanpaolo banke BiH u iznosu od 40 miliona KM sa godišnjom kamatnom stopom od 3 posto i rokom otplate do kraja godine. Uz iste uslove Vlada se u istoj banci zadužila za dodatnih 5 miliona KM.

 

 

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

IMG_3412

Novi statistički podaci: U julu pad broja zaposlenih u FBiH za 2.037 osoba i manje naplaćenih javnih prihoda

bh-telecom

Izuzetak ili pravno sporno pravilo: Kako BH Telecom dijeli skoro 10 miliona KM?

Federacija BiH

Prvi put u historiji: Federacija BiH se zadužuje na Londonskoj berzi za oko 350 miliona eura!

Screenshot 2025-07-08 113234

Američki investitori iz Pretisa pisali ministru Vedranu Lakiću: "Prevarili ste nas"

vlada ks

Zbog budžetskog deficita: Kanton Sarajevo se zadužuje za 90 miliona maraka

Elektroprivreda-BiH

Iako su Nikšić i Elektropriveda tvrdili da će rast cijene biti neznatan: Struja će poskupjeti i do 10 posto

bh-telecom-4

Vlada protiv vlastite uprave: Srušen trogodišnji plan BH Telecoma, upitna kupovina Telemacha

magoda i nikšićč

Pick and roll za euforiju: Kako je KK Bosna poslužila kao Nikšićev zicer za pobjedu nad SDP-om!

HZ HB

Službeno oživljavanje paradržave iz UZP-a: Aktivni pripadnici MUP-a SBK i FUP-a pozirali sa zastavom na kojoj je pisalo MUP Hrvatske republike Herceg Bosne

karta etnicka

Konsocijacija kao legalizacija posljedica agresija, UZP-a i genocida: Etnoteritorijalno omeđavanje unutar Bosne i Hercegovine

Sanin Musa

Ko je Sanin Musa: Porodična tragedija odvela ga je na put vjerskog fanatizma; maloljetnu sestru pretukao jer nije poštovala "propise", istraživan zbog atentata na Ugljena...

Šmrk

Objavljujemo Sky dokaze o kriminalu Admira Arnautovića: "Šmrk se hvali da je finansirao Konakovićevu kampanju"... "Pjevačicu Senidah polijte kiselinom i izbijte joj sve zube"... "Kokain je beton. Ide kilogram za Split"

dzermin i sanita

Dvojac bez kormilara: Tužiteljica Sanita Imamović privela novinarku Natašu Zubac-Miljanović jer je stranim ambasadama slala mailove protiv tužioca Džermina Pašića!

Zukic-Sarajlic

Presuda Općinskog suda u Sarajevu u predmetu Bosna: Amiru Zukiću godina zatvora, Džananović oslobođen optužbi

droga Kokain

Velika međunarodna akcija u vodama u blizini Francuske: Bosanac iz Foče organizirao krijumčarenje 4,8 tona kokaina iz Južne Amerike

avdo3_1

Fizički napadnut glavni urednik Istrage Avdo Avdić: Sin Sanina Muse nasrnuo na njega

Možda vas zanima

hdz-trojka-20

Politički haos: Trojka pod mentorstvom Čovića nastavlja staru matricu

BiH - košarka

Kiparski scenarij za mirnu Bosnu: Put od Sredozemlja do Baltika ide preko Kavkaza

igman

Uprava nije na vrijeme osigurala sirovine: Potop dionica Igmana nakon obustave rada, za dan 'izbrisano' 15 miliona KM!

schmidt

U ime koga i na čiji račun putuje svijetom: Christian Schmidt – visoki predstavnik ili ministar vanjskih poslova BiH?