Pucnjava u Mostaru: Ubijen ratni zločinac Maka Radić

maka-radic

Ratni zločinac Marko Maka Radić ubijen je večeras u Mostaru, saznaje Istraga.ba. Za ubistvo je osumnjičen Josip Cvitanović zvani Cviki.

MUP HNK je potvrdio da je u ponedjeljak, oko 19 sati, došlo do pucnjave u Mostaru. Više detalja nije saopćeno.

Marko Radić je 2011. godine, nakon dugotrajnog postupka u BiH pravosnažno osuđen na 21. godinu zatvora zbog zločina protiv čovječnosti, odnosno mučenja, zatvaranja, ubistva i silovanja u zloglasnom logoru Vojno kod Mostara, te je iz zatvora trebao izaći tek 2027. godine. Tada je, međutim, Hrvatska zatražila njegovo izručenje, i on je prebačen u nadležnost pravosudnih organa te države. U Hrvatskoj je u februaru prošle godine priznao krivicu i osuđen na 12 i po godina, odnosno, tačno onoliko vremena koliko je proveo u pritvoru. Radić je odmah pušten na slobodu. Radić slovi za bliskog prijatelja lidera HDZ-a Dragana Čovića koji je, posredstvom svojih ministara, organizirao njegovo izručenje Hrvatskoj, odnosno oslobađanje.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

Denis-i-Zeljka-1

Novac i Gradiška Stara: Za ilegalno otvaranje Graničnog prijelaza glasao je i jedan Bošnjak. Denis Bećirović, prije tri i po godine!

gppp

HDZ i SNSD proveli zacrtano, EU Delegacija podržala: Novi GP Gradiška zvanično otvoren, prva vozila prošla

Screenshot 2026-05-14 182050

Krah Trojkine prohrvatske politike: U posljednje četiri godine Sarajevo je sebe percipiralo kao partnera Hrvatske, a Zagreb Sarajevo kao plijen

schmidt-17

Lažni izbavitelj i njegovo naslijeđe: Ko će pustiti suzu za Christianom Schmidtom?

trojka i covic

Trojka i HDZ dogovaraju izbor sudija Ustavnog suda: Eliminisati Farisa Vehabovića, imenovati Lejlu Konjić i Ivana Matešića

Plenkovic i HDZ

Dragan Čović prevario Andreja Plenkovića: Lider HDZ-a obećao da će za Predsjedništvo kandidovati Borjanu Krišto, pa se, preko noći, odlučio za Darjanu Filipović

Plavsic

"Bilja je naša"!

657045261_938758491977679_5095617669993646152_n

Safet Oručević šokiran sastankom Čovića i Kavazovića: Reis je pokazao veliko nepoštovanje prema Bošnjacima Hercegovine, je li cijena izborni zakon?

Možda vas zanima

kolaz

Ekskluzivno objavljujemo svjedočenje Emine Minke Arnautović: Šmrk je po Ćelinom nalogu nabavio eksploziv za miniranje mezara Alije Izetbegovića!

konakovic

Između digitalnog PR-a i geopolitičke stvarnosti: Analiza dometa savremene bosanskohercegovačke diplomatije

konakovic

Konaković: Zemlje EU trebaju izabrati novog visokog predstavnika, a ne slijepo slijediti politiku Amerikanaca i čekati šta će Washington reći

VM Granive

Legalizacija nezakonitog graničnog prijelaza: Konaković ujutro prijavio HDZ-ove i SNSD-ove kadrove zbog otvaranja "Gradiške", a popodne s njima glasao da ovaj prijelaz bude dio sporazuma sa Hrvatskom!