Sastanak s Čovićem u Mostaru

Plenković podržao HDZ-ove pomaganje Dodiku: Dajemo punu podršku zahtjevima HDZ-a za izmjenama Izbornog zakona

Gn8939GWsAA_vfM

Premijer Hrvatske Andrej Plenković danas se u Mostaru sastao sa predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem. Nakon sastanka je kazao da pruža punu podršku zahtjevu HDZ-a za izmjenama Izbornog zakona BiH.

“Dajemo punu potporu zahtjevima HDZ-a BiH za izmjenama Izbornog zakona s ciljem ostvarivanja jednakopravnosti svih triju konstitutivnih naroda i legitimne zastupljenosti Hrvata u predsjedništvu BiH. razgovarali smo o važnosti smirivanja političkih napetosti u zemlji, uzimajući u obzir i šire globalne izazove”, rekao je Plenković.

Dodao je da je na 30. godišnjicu Dejtonskog mirovnog sporazuma naročito važno da se svi politički akteru u BiH ostanu posvećeni poštovanju ustavnog okvira.

“Na inicijativu hrvatske, na idućem sastanku EU Vijeća raspravit ćemo o stanju u BiH”, rekao je Plenković.

Prije toga premijer Hrvatske održao je sastanak i sa predsjedavajućom Vijeća ministara Borjanom Krišto gdje je ponovio stavove o Izbornom zakonu BiH.

Plenković je na taj način podržao politiku HDZ BiH koji odbija da podrži imenovanje Nebojše Vukanovića za ministra sigurnosti BiH sve dok zahtjev o reformi Izbornog zakona ne bude ispunjen. Praktično HDZ svojom politikom uz podršku Hrvatske čuva pozicije SNSD u Vijeću ministara.

 

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

Screenshot 2025-11-30 162541

Postupio po zapovjedi: Fatmir Alispahić sa svojim "Defterom hefte" pomaže u reviziji Haških presuda i skidanju odgovornosti sa zločinaca HVO-a!

zavnobih

Dan državnosti između kontinuiteta i simbolike: Bosna i Hercegovina ne može biti "osuđena" samo na vrijednosti ZAVNOBiH-a

avdoo

Ranko i Rajko za zabranu spremni

bozo-ljubic-1

Božo Ljubić traži treći entitet i poručuje: Zagreb odlučuje hoće li BiH u EU, ne Brisel

avdo-avdic-6dec24

Nova faza u odnosima Zagreba prema Sarajevu: Uredniku Istrage Avdi Avdiću zabranjen ulazak u Hrvatsku

Kovač

Miro Kovač, nekada ministar, sada avanturist

Trojka-1-4

Predstavnički dom BiH ne može odlukom sebe ovlastiti da imenuje pregovarača jer Predsjedništvo ima primat: Za to bi bilo potrebno promijeniti Ustav BiH u Parlamentarnoj skupštini

541933374_18086063236878377_2899226317655163175_n

Uprkos zabrani korištenja: Vlada RS-a naložila Pravobranilaštvu da upiše državnu imovinu BiH kao vlastitu "svojinu"

Munjić i Nikšić

Nove prepiske iz telefona v.d. direktora FUP-a: Vahidin Munjić obavijestio šeficu Kabineta premijera FBiH da je Tužilaštvo KS naredilo provjere protiv Nermina Nikšića, Vojina Mijatovića i Tonija Kraljevića. Dokumente tužilaštva prosljeđivao prijavljenim zvaničnicima!

Vico Zeljkovic

Srbijanski recept za tribine: Vico Zeljković preko Šmrka formirao BH Hooliganse da bi se obračunao sa BH Fanaticosima!

Forto

BHRT odbio učestvovati: Edin Forto naredio da RTRS i Banja Luka kontrolišu digitalni signal u Tuzlanskom kantonu!

Screenshot

Sebija Izetbegović - Trojkina dama iz rukava: "Opozicionarka" u službi vlasti

Munjić _ Nikšić

Nove prepiske u aferi "spengavanje": Nermin Nikšić za direktora KPZ Sarajevo imenovao čovjeka preko kojeg su Munjić i Mušinović pokušali spasiti specijalce koji su čuvali narko bosa Edina Gačanina Tita!

KARADŽIĆ

Otkrivamo identitet jednog od ubica u "Sarajevo Safariju": "Nicholas Ribic je došao iz Kanade na Safari, da lovi ljude"

Munjić i Nikšić

Objavljujemo nove poruke iz Munjićevog telefona: Nermin je morao HDZ-u dati Autoceste da bi ti bio direktor FUP-a

dzermin-3

Nakon što mu je oduzet predmet "Start 2" utvrđeno: Džermin Pašić u sefu skrivao dvije zabilješke u kojima je navedeno da su on i Dubravko Čampara od narko grupe Sanija Al Murde dobili 1,5 miliona maraka!

Možda vas zanima

Elmedin Konaković

Navijački patriotizam NiP-a: Zašto treba da mrzimo košarkaše Srbije, a moramo da volimo Aliju

Vijece-ministara-14

Udruženje tužilaca FBiH o Nacrtu zakona o VSTV-u: Zanemareno je mišljenje struke, naše primjedbe uopšte nisu razmotrili

džermin - mirso

Objavljujemo detalje iz prijave protiv Džermina Pašića koju je Tužilaštvo BiH podnijelo UDT-u: "Adis Đonko je kazao da je dao milion maraka preko Senada Kevelja da advokat Crnovršanin i braća Čampara završe predmet Start"

Screenshot 2025-11-30 162541

Postupio po zapovjedi: Fatmir Alispahić sa svojim "Defterom hefte" pomaže u reviziji Haških presuda i skidanju odgovornosti sa zločinaca HVO-a!