Donald Trump objavio: “Američke snage napale su tri nuklearna postrojenja u Iranu”

IMG_0024

Američke zračne snage snage bombardovale su najmanje tri lokacija u Iranu, objavio je predsjednik SAD-a Donald Trump.

“Završili smo naš vrlo uspješan napad na tri nuklearna objekta u Iranu, uključujući Fordow, Natanz i Estahan.”
Svi avioni su sada izvan iranskog zračnog prostora. Velika količina bombi bačena je na glavnu lokaciju, Fordow. Svi avioni su sigurno na putu kući.
Čestitamo našim velikim američkim ratnicima. Nijedna druga vojska na svijetu nije mogla ovo učiniti. Sada je vrijeme za nje! Hvala vam na pažnji posvećenoj ovom pitanju, saopćio je Trump.

Reuters je objavio da su napad izveli američki bombarderi B-2.

Američki mediji izvještavaju da su snage SAD-a bacile šest MOP bombi koje su uništile bunkere na nuklearnom objektu Fordow. Osim toga. Ispaljeno je 30 raketa Tomahawk na nuklearna postrojenja u Natanzu i Isfahanu.

Neposredno nakon objave da su američke snage napale nuklearna postrojenja u Iranu, Trump je podijelio objavu u kojoj piše: “Fordow je otišao’.
Fordow je nuklearno postrojenje u Iranu koje se nalazi(lo) duboko pod zemljom.
Američki predsjednik najavio je obraćanje medijima uz objavu: “Iran sada mora pristati na okončanje ovog rata”.

Izraelski mediji tvrde da je postojala ‘potpuna koordinacija’ između SAD-a i Izraela oko napada na iranska nuklearna postrojenja.

Iranske vlasti tvrde nakon američkog bombardiranja  da neće biti zračenja, jer su zalihe visoko obogaćenog urana prebačene iz nuklearnih lokacija koje su napadnute.

U međuvremenu, postoje izvješća o evakuaciji građana Qoma iz straha od zračenja.

Predsjednik Zastupničkog doma  SAD-a Mike Johnson službeno podržava napad predsjednika Trumpa na Iran.

“Predsjednik je iranskom vođi dao svaku priliku da postigne dogovor, ali Iran je odbio obvezati se na sporazum o nuklearnom razoružanju.”

CNN piše da Trump ne planira dodatne američke napade na Iran i želi ‘pogurati Teheran natrag u pregovore’.

CBS News izvještava da je SAD obavestije Iran da su napadi na nuklearne objekte sve što su Sjedinjene Države namjeravale da urade, bez ikakvih planova za promjenu režima.

Savjetnik predsjednika iranskog parlamenta je na društvenim mrežama objavio da “Iran već nekoliko noći čeka napade na Fordow. Fordow je odavno evakuiran i nije pretrpio nepopravljivu štetu. Dvije stvari su sigurne: 1. Znanje se ne može bombardirati. 2. Kockar će ovaj put sigurno izgubiti”.

Američke vojne baze na Bliskom istoku sada su u stanju visoke pripravnosti, objavili su neposredno nakon Trumpa američki mediji.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

becirovic

Nakon sastanka sa Denisom Bećirovićem Kaja Kallas poručila: BiH podržala Odluku EU da Iranska revolucionarna garda bude označena kao teroristička organizacija

rezolucija

Da li je dobio saglasnost Bećirovića: Lagumdžija bez saglasnosti Predsjedništva kosponzorirao Rezoluciju o osudi Irana koja je usvojena u Vijeću sigurnosti

PRedsjednistvo-BiH-12-2

Cvijanović pozvala Predsjedništvo da se izjasni o kosponzorstvu prijedloga rezolucije u Vijeću sigurnosti UN-a kojom se osuđuju iranski napadi na Zaljevske zemlje

Screenshot 2026-03-08 185353

Kriza u snabdijevanju naftom zbog rata u Iranu: BiH pred ozbiljnim rizicima nestašica

Odgovor

Hamneijeva Oluja: Tuđman tražio da Iran šalje oružje BiH i Hrvatskoj

IRAN

Izraelski strateški suicid: Kako rat protiv Irana krči put turskoj hegemoniji

HCPzxRgXMAA2qwN

Napad Izraela i SAD-a na Iran: Eskalacija uvukla cijeli region u rat, sudbina ajtolaha i predsjednika Irana nepoznata

GtSFK90WwAAvbdu

Uprkos izostanku otvorene podrške Amerikanaca: Izraelske zračne snage izvršile napad na Iran

Možda vas zanima

becirovic

Nakon sastanka sa Denisom Bećirovićem Kaja Kallas poručila: BiH podržala Odluku EU da Iranska revolucionarna garda bude označena kao teroristička organizacija

dekan Ajanovic

Predmet "Koverta": Tužilaštvo KS podiglo optužnicu protiv Muhameda Ajanovića i još 13 osoba

Screenshot 2026-03-19 105948

CIK odlučio: Američki Smartmatic odabran za uvođenje izbornih tehnologija, odluka nije konačna

cabrajic i bogunic

Članovi tima POSKOK-a među najbogatijim tužiocima u BiH: Čabrajić VSTV-u prijavio šest, Nina Šahinpašić devet, a Jovo Karić čak 22 nekretnine. Šef POSKOK-a na računu ima 650 hiljada KM