Nakon otkazivanja sjednice Parlamenta: Blokada je tu, ali nema Nikšića ni izvinjenja, jedino se Forto naljutio na Muska!?

Trojkasi

Jesu li u Trojci konačno shvatili da ranije tvrdnje SDP-a, NIP-a i Naše stranke da je na sceni neki ‘Neki novi evropski Dodik’, su bile teorija laganja samih sebe, što u konačnici i mogu raditi, ali nikako ne bi smjeli lagati bh. javnost.

Kada se konačno pokazalo da je Dodik samo Dodik i nikako nije neki evropski Milorad, već predsjednik SNSD-a koji je govorio i govori o raspadu Evropske unije i prije nego BiH tamo ode, dok uporno radi na mirnoj disoluciji BiH (ni druge opcije nisu zatvorene) Edin Forto se naljutio na Muska. Tačnije, društvenu mrežu X (ranije Twitter), jer mu tamo građani ipak nisu zaboravili sve laži koje su trajale dok se nije uspostavila vlast na državnom nivou koju čine Trojka, SNSD i HDZ BiH.

Morao bi Forto prije bojkota društvenih mreža uputiti izvinjenje javnosti, jednako kao i njegov kolega Nermin Nikšić (SDP) koji je javno pred kamerama u januaru ove godine kazao ‘kako je moguće i da nisu u pravu te ukoliko se pokaže da ćemo ponovo biti suočeni s blokadama, niko od nas nije rođen ni da bude ministar ni da bude premijer – možemo se povući iz vlasti’.

Sve koji su tvrdili suprotno botovi Trojke žestoko su optuživali da rade za SDA i da ne žele promjene. Jednostavno put do fotelja je zamaglio vid liderima stranaka koje su po uputama iz Ambasade SAD-a bili spremni i na suspendiranje Ustava FBiH samo da do cilja dođu.

Pa nam je Nikšić tako u januaru pričao kako je evidentno da ćemo na političkoj sceni imati spremnost da se razgovara, dogovara, deblokira, rješavaju svakodnevni problemi građana.

Pričao je lider SDP-a da kako su Dragan Čović i Milorad Dodik pokazali spremnost da rade, sarađuju i da se dogovaraju.

“Ne smijemo ubiti tu priliku. Ako se pokaže da smo u krivu – izvinit ćemo se i povući se”, kazao je Nikšić.

A, danas na dan kada blokiran i rad Parlamenta BiH ni izvinjenja ni Nikšića, jedino se Forto naljutio na Muska!?

To ne olakšava građanima, kao ni državi BiH. Polako se pokazuje, i to na najbolniji način, koliko je opasno bilo ući u formiranje koalicije sa SNSD i HDZ, a da prije toga nisu podvukli jasne crvene linije.

Sada je jasna i politička mudrost SBiH-a i NES-a koji zarad dvije fotelje nisu ušli u vlast bez jasnih ciljeva i strategije koje će ojačati državu Bosnu i Hercegovinu. A, ako su to uvidjeli na dva-tri sastanka tokom pregovora o formiranju vlasti, je li moguće da su Konaković, Forto i Nikšić toliko kratkovidi da ni nakon više mjeseci boravka u vlasti ne shvataju posljedice onoga što su uradili kada su ušli u vlast bez crvenih linija za Dodika i Čovića.

I tako nam danas Predrag Kojović kaže kako su ‘zaista puno uložili u kompromis i razgovore, ali se boji da je druga strana to shvatila kao zeleno svjetlo da rade šta hoće i da mogu kao u samoposluzi birati za šta će se glasati i šta žele da bude na dnevnom redu’, a ne shvata da nakon što je digao ruku za Marinka Čavaru, i sve ostale želje HDZ-a BiH i SNSD-a nema baš kredibilitet da mu se vjeruje. Jer, nije da nisu upozoravani, i nije da baš nisu imali izbor. Imali su, to su im pokazale Stranka za BiH i Narodni evropski savez.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

kabiri-kolaz

RS preko Izraela produbljuje mrežu uticaja u Washingtonu: U Banjoj Luci se osniva Privredna komora Izraela na čelu s Amirom Grossom Kabirijem

Dodik - Covic

Lideri SNSD-a i HDZ-a dogovorili: Ukoliko Darjana Filipović i Željka Cvijanović uđu u Predsjedništvo BiH, Milorad Dodik će biti pomilovan!

Nermin Niksic

Ustavni sud BiH utvrdio da Vlada FBiH i premijer Nikšić nisu proveli niz njegovih odluka: Sud obavijestio državno Tužilaštvo

trojka

Trojka - orkestar koji svira himnu rušenja države!

Press DoD

Ukoliko kandidatkinja HDZ-a Darijana Filipović uđe u Predsjedništvo BiH Dodik sigurno ostaje u Vijeću ministara

Foto: Mportal

Dodikovi i Vučićevi ljudi od povjerenja „drmaju“ Bokom

3c3ce687-177a-46a9-99cd-0c69b0e71d36 (1)

Dodik i Čović se složili: Staviti van snage sve odluke visokih predstavnika

Vucic-Dodik-29

Nedjelja kad je otišao Nedeljko: Elek kolateralna šteta sukoba Vučić-Dodik!

naslovnica-srebrenica

(Video) Invazija na Srebrenicu: Stotine Srbijanaca preko noći dobilo bh. državljanstvo

niksic

Nikšić: Amerikanci su nas natjerali da usvojimo ovakav zakon o Južnoj interkonekciji. Čović: Dogovorio sam sa Nikšićem da ga promijenimo

foto-kalas-scaled

Fotografije iz Ljubuškog dokazuju: Ovo je muškarac koji je pucao iz kalašnjikova, MUP ZHK ga nije uhapsio

Dodik i Jankovic

Zahvaljujući Zoranu Jankoviću i Tanji Fajon: Slovenija neće uvesti sankcije Miloradu Dodiku!

Grabovica-Niksic

Prijavu podnijeli uposlenici bliski NiP-u: Policija iz Elektroprivrede BiH izuzima dokumente o sumnjivim poslovima Elvedina Grabovice i biznismena bliskih SDP-u

konakovic

Konaković u ofsajdu

dodik-Istocno

Granična policija BiH ne poštuje presudu Suda BiH: Dodiku omogućen VIP prelazak granice u svojstvu predsjednika RS. Iz centrale Granične policije službenicima naređeno da se prema Dodiku odnose "kao i do sada"

kristo

Medij blizak HDZ-u BiH tvrdi: Borjana Krišto HNS-ov kandidat za člana Predsjedništva BiH

Možda vas zanima

sebija i konakovic2

Politički bumerang uoči izbora: Hoće li se Konaković (i zašto neće) javno izviniti Sebiji Izetbegović?

Šmrk - jede

Kako je i zbog čega pao Admir Arnautović Šmrk: Pedeset hiljada maraka za rušenje pekarske konkurencije i bolji status u FK Sarajevo

mladic1

Život i smrt zločinca Ratka Mladića: Od 16 godina skrivanja pod zaštitom Srbije do doživotne kazne za genocid i ratne zločine

asotic

Zbog veza sa Šmrkom: Uhapšen poznati hirurg Mithat Asotić, profesor Farmaceutsko-zdravstvenog fakulteta u Travniku