Ministar vanjskih poslova BiH na HRT-u: Konaković izbjegao odgovor na pitanje je li Hrvatska izvršila agresiju na BiH

konakovic

“E, to su teme sad, interpretacija pravnika u kojoj se u toj presudi Šestorci (presuda Tribunala u Hagu Jadranku Prliću i ostalima op.p.) za udruženi zločinački poduhvat može iščitati definicija u kojoj se kaže da je to projekat Banovine koju je živio Tuđman i da je on zapravo bio taj.

“Je li on bio taj preko ljudi iz Bosne i Hercegovine ili je učešće formalno, to su te teme koje bi nam ovdje danas eksplodirale i evo, bit ću tu diplomata da zadržim taj odgovor za sebe”, rekao je ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković.

On je danas gostovao u popularnom talk-showu Aleksandra Stankovića.

Voditelj je pročitao jedno od pitanja publike koje se ticalo uloge Hrvatske tokom rata u BiH. Gledalac je pitao Konakovića da li smatra da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH.

“Mislim da je to jedino pitanje na koje niste odgovorili”, uzvratio je voditelj gledane emisije Hrvatske radio-televizije.

(politicki.ba)

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

sebija i konakovic2

Zašto Faću treba pustiti iz pritvora: Kad zastupnica Seka i ministar Dino vrše digitalno nasilje

sebija i konakovic2

NiP i slučaj Sebije Izetbegović: Simbolička likvidacija „prve dame“ SDA prije četiri godine Konakoviću je donijela glasove – sada bi ga mogla koštati izbora

155784b0-7e32-4035-b1d2-2495adca8d57-rhgfh9vjacztyf55gm3cotrhkfm480t73ma3oy34g0

Cijena političkih imenovanja: Četvrti sa liste – recept za kolaps sistema

Dino-K-rh7o13t46p98q0m0ici6z0l6auq1silxfsx3qdzoe8

EUTANIZIRANJE BOŠNJAKA NIPologija - virus iz laboratorije Abu Dhabija

Elmedin Konaković

Navijački patriotizam NiP-a: Zašto treba da mrzimo košarkaše Srbije, a moramo da volimo Aliju

EK

Konakovićev krstaški rat

konakovic

Konaković jedno, američka administracija drugo: Ministarstvo vanjskih poslova naručilac lobiranja u Americi za koje ministar tvrdi da se šalio

konakovic-3

Kolumna Senada Avdića o debitantima, diletantima, amaterima i drugim patriotama: Znanje i manje

Možda vas zanima

novi

Nakon navijačkog obračuna u Živinicama: MUP TK uhapsio 14 osoba, među kojima je 11 državljana Hrvatske. Za većinu će biti predložen pritvor

Screenshot 2026-01-25 095304

Sukob Torcide i Delija u Živinicama: Objavljujemo imena glavnih aktera

Grabovica-rhgl66ox65i4y5hwx6rg948zkdmq8man9u4q0i9g00

Tenderska procedura završava naredne sedmice ali pobjednik se već zna: Autoceste dodjeljuju novi posao, vrijedan 9,1 milion maraka, BS Telecomu iza kojeg stoji Nikšićev prijatelj Elvedin Grabovica!

bomba

Nakon što ih je pustila tužiteljica iz Istočnog Sarajeva: Po naredbi Tužilaštva KS ponovo uhapšeni Cezarovi saradnici koji su planirali napad autobombom