Skandalozna izjava Dritana Abazovića u Potočarima: “Genocid nije počinjen nad Bošnjacima, nego nad ljudima”

dritan-1

“Ovi nišani bijeli mnogo svima govore. Genocid nije počinjen nad Bošnjacima, nego nad ljudima. Počinile su ga politike zla, politike smrti, politike prevara. Moramo zato da mijenjamo stvari. Ima dosta toga što možemo promijeniti bolje, da damo šansu pomirenju, pravdi i istini”, kazao je crnogorski premijer Dritan Abazović, tokom svog obraćanja na u Potočarima, povodom godišnjice genocida nad Bošnjacima Srebrenice.

Premijer Crne Gore govorio na komemoraciji u Potočarima navodeći kako i danas žive politike koje šire govor mržnje i negiraju genocid.

“11. jula 1995. je na ovom mjestu ubijeno čovječanstvo, ali je Bosna nastavila da živi. I danas 27 godina nakon toga i dalje na Balkanu živi duh mržnje, duh razdora, duh podjela, koji se na svu sreću ne manifestuje ratnim dešavanjima. Ovo je apel svima da moramo biti bolji”, kazao je Abazović.

Naglasio je da prošlost ne možemo promijeniti, samo budućnost.

U ime Vlade Crne Gore upućujem najveći naklon svim žrtvama. Vjerujem da možemo samo zajedno da gradimo novu ljepšu budućost”, kazao je Dritan Abazović, premijer Crne Gore.

“Mi prošlost ne možemo da izmijenimo, ali možemo budućnost. Na nama je da biramo hoćemo li da živimo u balkanskoj međi ili da živimo bolje”, rekao je Abazović.

Abazović u Potočarima je i naveo kako nas ovi bijeli nišani trebaju stalno podsjećati na žrtve, da učimo iz grešaka, da damo šanse pomirenju i istini.

Abazović je na početku svog obraćanja rekao kako ga bijeli nišani u Potočarima sjećaju na to “koliko smo loši bili, da zaštitimo žrtve u Srebrenici”.

Prije nego što je Abazović izašao sa govornicu, delegacija Lige socijaldemokrata Vojvodine, predbođena Nenadom Čankom, napustila je salu u Potočarima.

“Čitava naša delegacija je napustila salu kada je ovaj bednik izašao za govornicu. Zgrožen sam što mu je uopće dozvoljeno da skrnavi ovaj skup politikanstvom”, napisao je Čanak.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

karta etnicka

Konsocijacija kao legalizacija posljedica agresija, UZP-a i genocida: Etnoteritorijalno omeđavanje unutar Bosne i Hercegovine

vucic-o-rejtingu

Ostavljen od svih "okrenuo" se Sandžaku: Zašto je Vučić baš sada izabrao Novi Pazar za kreiranje nove međunacionalne krize?

IstaknutaSlikaBiloKudaDodikCovic

Žele li Bošnjaci dominaciju nad Hrvatima i Srbima, ili je obrnuto?

dom-kulture-pilica

Pogubljenja Srebreničana u Pilici kroz iskaze srpskih svjedoka: "Pod sale je bio natopljen krvlju. Možda dubine 5 centimetara. Dok smo kupili leševe jedan preživjeli se ispravio. Odmah su ga ubili"

potocari

Bitka za srebreničke kosti: Ko polaže pravo na genocid?

vucic-un

Svjedok genocida Hasan Nuhanović: Kada Vučić žvače zastavu!

PLenkovic

Kosponzori agresije: Hrvatska osuđuje srpski genocid u BiH, dok pruža utočište članovima UZP-a

Srebrenica-UN

Srebrenica između East Rivera i West Banka: Da rezolucije UN-a išta vrijede, danas ne bi bilo potrebno usvajati rezoluciju o sjećanju na genocid u Srebrenici!

Munjić i Nikšić

Nove prepiske iz telefona v.d. direktora FUP-a: Vahidin Munjić obavijestio šeficu Kabineta premijera FBiH da je Tužilaštvo KS naredilo provjere protiv Nermina Nikšića, Vojina Mijatovića i Tonija Kraljevića. Dokumente tužilaštva prosljeđivao prijavljenim zvaničnicima!

Vico Zeljkovic

Srbijanski recept za tribine: Vico Zeljković preko Šmrka formirao BH Hooliganse da bi se obračunao sa BH Fanaticosima!

Forto

BHRT odbio učestvovati: Edin Forto naredio da RTRS i Banja Luka kontrolišu digitalni signal u Tuzlanskom kantonu!

Screenshot

Sebija Izetbegović - Trojkina dama iz rukava: "Opozicionarka" u službi vlasti

Munjić _ Nikšić

Nove prepiske u aferi "spengavanje": Nermin Nikšić za direktora KPZ Sarajevo imenovao čovjeka preko kojeg su Munjić i Mušinović pokušali spasiti specijalce koji su čuvali narko bosa Edina Gačanina Tita!

KARADŽIĆ

Otkrivamo identitet jednog od ubica u "Sarajevo Safariju": "Nicholas Ribic je došao iz Kanade na Safari, da lovi ljude"

Munjić i Nikšić

Objavljujemo nove poruke iz Munjićevog telefona: Nermin je morao HDZ-u dati Autoceste da bi ti bio direktor FUP-a

dzermin-3

Nakon što mu je oduzet predmet "Start 2" utvrđeno: Džermin Pašić u sefu skrivao dvije zabilješke u kojima je navedeno da su on i Dubravko Čampara od narko grupe Sanija Al Murde dobili 1,5 miliona maraka!

Možda vas zanima

Primoracccc

Hrvatski lobista Maks Primorac u Kongresu SAD-a: BiH je propala država u kojoj muslimani progone Hrvate

Elmedin Konaković

Navijački patriotizam NiP-a: Zašto treba da mrzimo košarkaše Srbije, a moramo da volimo Aliju

Vijece-ministara-14

Udruženje tužilaca FBiH o Nacrtu zakona o VSTV-u: Zanemareno je mišljenje struke, naše primjedbe uopšte nisu razmotrili

džermin - mirso

Objavljujemo detalje iz prijave protiv Džermina Pašića koju je Tužilaštvo BiH podnijelo UDT-u: "Adis Đonko je kazao da je dao milion maraka preko Senada Kevelja da advokat Crnovršanin i braća Čampara završe predmet Start"