Sedam dana nakon napada u Stocu: Svi uhapšeni Ultrasi pušteni na slobodu, postupajući tužilac kaže da nije bilo osnova za pritvor!

stolac

Svih “nekoliko uhićenih” navijača Zrinjskog, osumnjičenih za napad u Stocu pušteno je na slobodu, saznaje Istraga.ba.

Ovu informaciju potvrdio nam je i postupajući kantonalni tužilac Spomenko Jukić.

“Da, svi su pušteni nakon 24-satnog zadržavanja. Pušteni su iz razloga što je većina njih došla s odvjetnicima i pod takvim uvjetima su davali iskaze. Pošto su bili maskirani, onda je tužiteljstvo procijenilo u datom momentu da je bolje da imamo bilo kakve dokaze, njihove iskaze sa odvjetnicima, nego da nemamo nikakve dokaze. Idemo sad da identifikujemo još deset osoba. Dvije su najavile predaju”, izjavio je za Istraga.ba tužilac Spomenko Jukić.

Podsjetimo, u noći sa 7. na 8. april, navijači Zrinjskog su u blizini Stoca presreli vozilo u kojem su bila četverica mladića, članova FK Iskra Stolac koji su se vraćali sa Veležove utakmice.

Kako su tada saopćili iz FK Iskra Stolac, trojica njihovih nogometaša odigrala utakmicu protiv Lokomotive i ostali na iftaru u Mostaru. Kasnije su gledali utakmicu Velež – Borac u Vrapčićima i krenuli kući, put Stoca, gdje su im Ultrasi napravili sačekušu.

“U mjestu Masline kod Stoca presrela su ih četiri vozila u kojima su bili Ultrasi, navijači Zrinjskog. Divljački su ih udarali svime i svačim te im nanijeli povrede i polomili vozilo”, naveli su iz Iskre u svom saopćenju od prošlog ponedjeljka.

Tada su reagirali i iz MUP-a HNK-a.

“U noći sa subote na nedjelje oko 00.10 sati u Policijsku stanicu Stolac M.A. (2004) iz Poplašića – Stolac je prijavio da je upravljao vozilom marke Mercedes magistralnim putem iz Mostara prema Stocu gdje u mjestu Masline Stolac dolazi do udara u zadnji dio njegovog vozila od strane vozila VW Golf V nn registarskih oznaka. Usljed udara njegovo vozilo je stjerano s puta pred bivši dom. Iza vozila VW Golf stala su još dva vozila, vozilo marke BMW i VW Passat iz kojih je izašla grupa od oko 10 lica, maskirani i sa bejzbol palicama koji lupaju po njegovom vozilu na koje bacaju baklje, nakon čega nasrću na lica koja su se skupa s njim nalazila u vozilu, te ih udaraju palicama po čitavom tijelu. Nakon toga su se vozilima udaljili u nepoznatom pravcu”, saopćeno je. Zajedno s prijaviteljem u vozilu s su se nalazili E.G. (2003) iz Stoca, D.B. (2002) iz Gorice-Stolac i F.B. (2006) iz Gorice-Stolac. Sva četvorica su zadobila povrede neutvrđenog stepena, te im je ukazana pomoć u DZ Stolac, nakon čega je D.B. upućen na CUM Mostar, dok su E.G., M.A, i F.B. upućeni u RMC dr. Safet Mujić Mostar”, glasilo je saopćenje MUP-a HNK-a.

Dan kasnije, u utorak 9.4. saopćenje je izdalo i Tužilaštvo HNK.

‘Obavještavamo javnost da je povodom događaja u mjestu Masline – Stolac, gdje je u noći 07./08.04.2024. godine došlo do napada više maskiranih nepoznatih osoba na četvoricu mladića iz Stoca, odmah po saznanju, postupajući tužitelj službenicima MUP-a HNŽ PU Čapljina naložio obavljanje očevida lica mjesta i izuzimanje svih tragova, kao i izuzimanje kamera video nadzora koji bi mogli poslužiti identifikaciji napadača i vozila koje su koristili. Radeći na ovom slučaju, pripadnici MUP-a HNŽ su dana 09.04.2024. godine identificirali i lišili slobode nekoliko osoba za koje postoji sumnja da su kritične prilike sudjelovali u počinjenju kaznenih djela”, navodi se u saopćenju Tužiteljstva HNK.

No, Tužiteljstvo nije obavijhestilo javnost da niko od uhapšenih nije ostao u pritvoru. Nakon što su zadržani 24 sata, navijači Zrinjskog su pušteni da se brane sa slobode.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

aa

SKANDAL Grlić Radman hvalio 'dvije škole pod jednim krovom', u Stocu žive Hrvati i muslimani, Konaković i Schmidt šutjeli!

IMG_6826

Koristili pištolje: Navijači Zrinjskog naroužani upali u stan navijača Veleža i oteli transparente grupe Red Army

Covic-niksic

Vlada FBiH odobrila novac prvobitno namijenjen za gašenje požara: Čovićevom Zrinjskom i Nikšićevom Veležu po milion i po maraka iz Budžeta Federacije!

stjepan-boskovic

Politika stranke iznad interesa građana: HDZ-ov gradonačelnik zemljotresom pogođenog Stoca odbio sastanak sa članovima Predsjedništva BiH Šefikom Džaferovićem i Željkom Komšićem

ljubuski

(VIDEO) Tokom navijačkih nereda u Ljubuškom: Nepoznate osobe pucale iz kalašnjikova

ultrasi

Divljanje Ultrasa u Mostaru: Godine terora bez kazne

Šmrk

Narko diler nastavlja s terorom: Šmrk godinama nekažnjeno zlostavlja Sarajlije i snima svoje brutalne akcije!

mile_i_igor

Boravili u Banjoj Luci krajem aprila: Dodik preko švicarskih i njemačkih lobista pokušava svoj novac prebaciti u kriptovalute

covic niksic

Unatoč činjenici da se gradi ilegalno: Vlada Nermina Nikšića odobrila 1,2 miliona maraka za završetak zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru

Tamer Kilerdži

On je iznad Cezara: Sarajlija Tamer Kilerdži godinama kontrolira krijumčarenje heroina iz Turske prema Evropskoj uniji!

Irfan Čengić

Odluka objavljena u Službenom glasniku RS: Poništena fakultetska diploma načelnika Starog Grada Irfana Čengića!

bh-telecom-1

Novac iz Sarajeva ide za Banju Luku: BH Telecom najveći dio oglasnog budžeta dao marketinškim agencijama iz RS!

Obren Bužanin

Pravosuđe RS okrenulo leđa Miloradu Dodiku: Vrhovni sud RS imenovao Obrena Bužanina za člana VSTV-a BiH. Popunjeno mjesto koje je ostalo upražnjeno nakon ostavke sutkinje Ljiljane Bošnjak-Glizijan!

rabin

Otkrivamo sve detalje o otkazanoj konferenciji: Christian Schmidt ubijedio rabine da dođu u BiH. Konferencija nije ni trebala biti održana u Sarajevu! HDZ-ov novinar Zoran Krešić ubjeđivao novinare u Sarajevu da dolaze "cionisti"

Možda vas zanima

Gronich

Generalni sekretar Evropske rabinske konferencije za Istragu sedmice: Ministar Delić treba odstupiti. U BiH nas je pozvao Christian Schmidt. Nemamo veze s politikom. Spremni smo doći ako nas ponovo pozovu. U Sarajevu do sada nisam osjetio antisemitizam

Schmidt Konaković

Diplomatski teatar: Da li se Konaković sa suzama u očima i knedlom u grlu kontrolisao da slučajno ne razotkrije Schmidta!?

Obren Bužanin

Pravosuđe RS okrenulo leđa Miloradu Dodiku: Vrhovni sud RS imenovao Obrena Bužanina za člana VSTV-a BiH. Popunjeno mjesto koje je ostalo upražnjeno nakon ostavke sutkinje Ljiljane Bošnjak-Glizijan!

bh-telecom-1

Novac iz Sarajeva ide za Banju Luku: BH Telecom najveći dio oglasnog budžeta dao marketinškim agencijama iz RS!