Novo izdanje podcasta Trag Svetlane Đokić: Gdje je nestalo 200 kilograma kokaina pronađenog prošle godine u Crnogoj Gori?

banane-kokain-CG

Prateći tragove na koje su im ukazale kolege iz međunarodnih policijskih agencija, crnogorski istražitelji su prošlog avgusta zaplijenili rekordnu količinu kokaina. Droga je bila skrivena u jednom od tri kontejnera sa bananama koje su uvezene iz Ekvadora. Tada su uhapšene i dvije osobe – Budimir Krstović i njegova kćerka Marina, inače vlasnici firme “San Francisco” u čijem je magacinu u zetskom slu Mojanovci pronađen dopremljeni kokain. Oni od trenutka hapšenja negiraju krivicu, a kako vrijeme odmiče, sve se glasnije postavlja pitanje da li su istražitelji pratili tragove i da li su zaista uhapšeni pravi šverceri. Gdje je i kako nestalo 200 kilograma kokaina, saznajte u novom izdanju podcasta Trag. Gost Svetlane Đokić je bio Stefan Jovanović, jedan od branilaca porodice Krstić.

“Očigledno su nevini ljudi u zatvoru. Javnosti je manje-više poznata činjenica da je prošlog avgusta zaplijenjena rekordna količina kokaina, a da su u vezi sa istom uhapšeni nevini ljudi. Kada to kažem, mislim na Marinu i Budimira Krstovića, s tim što bih apostrofirao sljedeće. TOm prilikom Marina Krstović u svojstvu građanina sopstvenim je automovilom pošla u prostorije specijalnog policijskog odjeljenja kako bi dala obavještenje, dok je Budimir Krstović već narednog dana, budući da nije bio u Crnoj Gori, prvim letom došao kako bi se stavio na raspolaganje istražnim organima. Same te radnje govore koliko ove osobe imaju veze sa ovim krivičnim djelom”, rekao je, pored ostalog, advokat Jovanović.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

podcast-trag

Novo izdanje podcasta Trag Svetlane Đokić: Za advokate SKY komunikacija nije dokaz

jovan-vukotic

Objavljujemo podcast Trag novinarke Svetlane Đokić: O sukobu crnogorskih klanova i likvidaciji vođe škaljarskog klana govori Damir Lekić, advokat ubijenog Jovana Vukotića

cicmil-ubistvo

(VIDEO) Pogledajte drugu epizodu filma o crnogorskim klanovima: Zašto je i kako u Mostaru ubijen Božidar Cicmil

HZ HB

Službeno oživljavanje paradržave iz UZP-a: Aktivni pripadnici MUP-a SBK i FUP-a pozirali sa zastavom na kojoj je pisalo MUP Hrvatske republike Herceg Bosne

karta etnicka

Konsocijacija kao legalizacija posljedica agresija, UZP-a i genocida: Etnoteritorijalno omeđavanje unutar Bosne i Hercegovine

Sanin Musa

Ko je Sanin Musa: Porodična tragedija odvela ga je na put vjerskog fanatizma; maloljetnu sestru pretukao jer nije poštovala "propise", istraživan zbog atentata na Ugljena...

Šmrk

Objavljujemo Sky dokaze o kriminalu Admira Arnautovića: "Šmrk se hvali da je finansirao Konakovićevu kampanju"... "Pjevačicu Senidah polijte kiselinom i izbijte joj sve zube"... "Kokain je beton. Ide kilogram za Split"

Zukic-Sarajlic

Presuda Općinskog suda u Sarajevu u predmetu Bosna: Amiru Zukiću godina zatvora, Džananović oslobođen optužbi

droga Kokain

Velika međunarodna akcija u vodama u blizini Francuske: Bosanac iz Foče organizirao krijumčarenje 4,8 tona kokaina iz Južne Amerike

avdo3_1

Fizički napadnut glavni urednik Istrage Avdo Avdić: Sin Sanina Muse nasrnuo na njega

H_HILLS_3

Skoro 50 turista iz Izraela zaglavilo u Hotelu Hills u Sarajevu: Pasoši im bačeni u smeće, čekaju nove dokumente

Možda vas zanima

Mostar

Jesu li Bošnjaci odustali od države: SDA i HDZ u Mostaru usvojili odluku o 'zakupu državnog poljoprivrednog zemljišta'!

Federacija BiH

Federacija BiH se ove godine zadužila za 685 miliona KM, a Kanton Sarajevo za 90 miliona KM

hdz-trojka-20

Politički haos: Trojka pod mentorstvom Čovića nastavlja staru matricu

BiH - košarka

Kiparski scenarij za mirnu Bosnu: Put od Sredozemlja do Baltika ide preko Kavkaza