Istraga otkriva: Kriminalci ucjenjivali fudbalera Sarajeva Rifeta Kapića

kapic

Fudbaler Sarajeva Rifet Kapić bio je meta dvojice kriminalaca koji su ga posljednjih mjeseci reketirali, saznaje Istraga.ba.

Kapić je, prema informacijama Istrage, bio žrtva Vedada Bajramovića i Mehmeda Bešlije, koji su u utorak uhapšeni u okviru policijske akcije “Korner”. I Bešlija i Bajramović su poznati policijskim organima.

Podsjećamo, službenici Federalne uprave policije pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva KS izveli su u utorak akciju pod nazivom “Korner” prilikom koje su uhapsili dvije osobe.

Kako je saopćeno, prilikom brze operativne taktičke akcije FUP je uhapsio dvije osobe inicijala V. B. (1998.) i M. B. (1980.).

Oni se sumnjiče za izvršenje krivičnog djela iznude iz člana 295. stav 2. i produženog krivičnog djela iz člana 55. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine. Osumnjičene osobe su od ranije poznate pravosudnim organima.

“Postupajući po naredbi Općinskog suda u Sarajevu pripadnici Federalne uprave policije su izvršili pretres pokretnih stvari koje pomenute osobe koriste te su tom prilikom pronađeni predmeti koji potječu iz krivičnog djela, skupocjeni sat, kao i dokumentacija za putničko motorno vozilo marke Porsche Panamera, koje je predmet ovog krivičnog djela”, navodi se.

Osobe lišene slobode sumnjiče se da su u određenom vremenskom periodu od sportiste poznatog sarajevskog kluba oduzeli skupocjeni sat u vrijednosti od 120.000 eura te na isti način pokušali oduzeti pomenutno putničko motorno vozilo, u čemu su spriječeni.

“Osobe lišene slobode će nakon kriminalističke obrade u službenim prostorijama Federalne uprave policije u zakonskom roku biti predate u nadležnost Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu”, saopćeno je iz Federalne uprave policije.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

Možda vas zanima

Screenshot 2026-02-13 140730

Prijavljen MUP-u Kantona Sarajevo: Zbog Facebook statusa načelnik Ilidže Nermin Muzur zaprijetio batinama zastupniku SDA Faruku Selmanoviću

Dino i Šmrk

Konaković se javno hvali vezama sa narkodilerom Šmrkom: „Poznajem ga, to su momci iz grada, otac mu je super jedan hadžija...“

Stav

Kamo dalje Bošnjače?!

Sabina ćudić

Da li je Ćudić iskrena kada poziva na jedinstvo probosanskih snaga?: Najbolje će to pokazati ukoliko Trojka spriječi da HDZ, kao najbliži Dodikov partner dobije još jednog sudiju u Ustavnom sudu BiH