Dodik: Donijeli smo odluku o formiranju granične policije Republike Srpske

milorad-dodik-8

Predsjednik RS Milorad Dodik najavio je osnivanje granične policije Republike Srpske. On tvrdi da će odluka biti u skladu sa Dejtonskim mirovnim sporazumom. Trenutno Dodik povlači poteze koji neminovno vode sigurnosnoj krizi u Bosni i Hercegovini.

“Danas je u Palati Republike u Banjoj Luci održan sastanak najvišeg rukovodstva Republike Srpske na kojem je donesen zaključak da Republika Srpska formira graničnu policiju u skladu sa Dejtonskim sporazumom i njegovim Aneksom 2”, napisao je Dodik na svom X profilu.

Kazao je da je formirana Radna grupa, koja je danas održala svoj prvi sastanak povodom izrade zakona.

“Podsjećamo da je u periodu od 1996. do 2000. godine kontrolu granice Republike Srpske vršila Policija Republike Srpske, te da je suprotvno Dejtonskom sporazumu i Ustavu BiH, 13. januara 2000. godine, visoki predstavnik Wolfgang Petrich svojom odlukom nametnuo ‘državnu’ graničnu službu u BiH”, kazao je Dodik.

 

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

Dodik - Covic

Lideri SNSD-a i HDZ-a dogovorili: Ukoliko Darjana Filipović i Željka Cvijanović uđu u Predsjedništvo BiH, Milorad Dodik će biti pomilovan!

9338ed3c68a9bb81f33d4bc864ffa152

Kako smo kao društvo završili od Alije do Rame

ministar-radman-1

"Nećemo se umoriti": Radman poručuje da je spreman ugroziti mir u Bosni i Hercegovini

trojka i covic

Zakašnjelo buđenje: Šta je ostalo od 'politike kompromisa' s HDZ-om i SNSD-om?

migranti-bih-6

Sigurnosne agencije dobile informacije: Hrvatska na Željavi pravi imigracioni centar kako bi u BiH mogla ilegalno prebacivati migrante

vucic_cipuljic_info_bugojno

Dvjesto godina srpskog pitanja: Dobri komšija Aleksandar Vučić

trojka

Trojka - orkestar koji svira himnu rušenja države!

show_img

Krakowiak Bartlomiej Wlodzimierz: Zbog paljenja crkvenog oltara u Međugorju uhapšen Poljak, Filipović i Zovko pokušale iskoristiti incident za dizanje međunacionalnih tenzija

Možda vas zanima

stupar-kreho

Presedan u bh. pravosuđu: V.d. predsjednica Suda BiH Minka Kreho naredila sudiji Braci Stuparu da odmah vrati novac Fikretu Hodžiću i „Srebrenoj malini“

Dodik - Covic

Lideri SNSD-a i HDZ-a dogovorili: Ukoliko Darjana Filipović i Željka Cvijanović uđu u Predsjedništvo BiH, Milorad Dodik će biti pomilovan!

dijete - ilustracija

(Ne)vidljiva djeca Sarajeva: Zašto je sin jednog ministra puno važniji od jedne unuke s Mojmila

magoda i nikšićč

Kriminalnu grupu angažirao Almedin Ćato: Maloljetni sin ministra Kenana Magode uhapšen zbog sumnje da je podmetnuo požar u fabrici jahti u Vitezu čiji je suvlasnik košarkaš Džanan Musa