Konakovićevo “notno” reagiranje: Klečanje pred službenim Zagrebom!

Da je jučer na konferenciji sjedila Ava Karabatić, na primjer, a ne penzionirani kardinal Vinko Puljić, Konaković bi već bio bliže svom terenu.
plenkovic - din

“Ministar vanjskih poslova” Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković konačno je reagirao na jučerašnje okupljanje (neo)fašista u Zagrebu.U vikend-izdanju, iz nekog – vjerovatno – ugostiteljskog objekta, snimao je sebe i to postavio na Facebook.

Bolje da nije!

Konaković prvo kaže da ‘ne možemo reagovati na svaku budalu i svakog radikala’. Pa onda objašnjava šta se to jučer desilo u Zagrebu. A ni sam ne shvata šta se desilo jučer u glavnom gradu ‘Lijepe naše’. Iz samo sebi znanih razloga, upinje se da ne bude direktan. I, najavio je slanje note. Institucije će, veli, institucionalno djelovati. Sutra!

Nema ko nije, a da iole drži do sebe, već reagirao na skup u Zagrebu. Konaković će – sutra. Kada ga čovjek sluša, dakle, vidi da on ni ne zna šta je to jučer bilo u Zagrebu.  Ne zna ili ne smije reći da zna ko je bio na skupu, šta je govorio, šta je prikazano i šta je poručeno. Ne zna, ili ne smije reći da zna, koji publicitet je skup imao u medijima, posebno onim javnim, koje finansira država Hrvatska. Ova, nezavisna.

“Budale” i “radikali” ne dobijaju veliki prostor nigdje. Pogotovo ne na HRT-u! “Ministar vanjskih poslova” BiH najavljuje i ‘akciju’ u inostranstvu.  I najavljuje ‘dalje jačanje institucija BiH’. Kako je ‘ojačao’ instituciju koju vodi već četvrtu godinu, vidimo!

A gledali smo, i nismo zaboravili, njegove ranije najave ‘ofanziva’ i ‘cunamija’ po svijetu.

Konaković, ležerno zavaljen u stolici, priča svoju priču. Ne leži mu. Tema nije Jelena Karleuša. Pa čak ni Pink! Pa mu tema uopće ne godi. Nit’ je komotan dok govori, još manje uvjerljiv, niti zna o čemu stvarno priča. A pogotovo ne zna i ne može spoznati temu. Ne koristi svoje metode, da iskonstruira i udari. Naprotiv! Da je jučer na konferenciji sjedila Ava Karabatić, na primjer, a ne penzionirani kardinal Vinko Puljić, Konaković bi već bio bliže svom terenu.

Skup u Zagrebu svodi na incident.  Kao da ne vidi ili neće da zna šta se već godinama dešava, kako Zagreb provodi svoju imperijalističku politiku u Bosni i Hercegovini!

Kao da mu je zabranjeno i da pomisli, a nekmoli da kaže, da je na konferenciji bio specijalni savjetnik ministra vanjskih i evropskih poslova Hrvatske, njegovog vrlog ‘prijatelja’ Gordana Grlića Radmana. Ne smije ni pomisliti da pita šta su tamo radili i neki od čelnika Sabora Hrvatske. Da je nešto slično pravljeno u Sarajevu, ili barem Kalesiji, na primjer, Konaković bi danima rigao vatru. Kao i uvijek pisao više šta nije bilo, nego šta jeste.

Ali, to je nezamislivo u Bosni i Hercegovini, pa Konaković može biti miran. Jadan je Konakovićev istup. Na Facebooku.  Reakcije se već nižu. Oni koji su mu još uvijek naklonjeni zabrinuto pitaju je li ‘ucijenjen’. Čime? Neznanjem? Nesposobnošću? Ili ima preča posla, pa otaljava ono što mora!

(politicki.ba)

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

konakovic-zvizdic

Pohlepa je iz budžeta izašla: Zvizdić, Forto, Helez, Bećirović... koriste zakonske privilegije „jer im se može“; pitanje je samo koliko će još zagrabiti?

Dinokio

Ako laže ministar ne lažu stenogrami: Elmedin Konaković u martu 2023. godine javno podržao Hamdiju Fejzića koji je spisak saradnika Memorijanog centra dostavio MUP-u RS!

trojka i covic

Zakašnjelo buđenje: Šta je ostalo od 'politike kompromisa' s HDZ-om i SNSD-om?

konakovic

Dva puta pred Konakovićem: Kojim god da krene čeka ga "režim"

kolaz-karleusa

Zabrana Karleuše u Sarajevu: Borba protiv negiranja genocida ili opasna politička hipokrizija

konakovic

Predizborne kadrovske križaljke: Konaković raspoređuje desetine kadrova u MVP i DKP mreži; zaposlena i bivša urednica „Večernjeg lista“ Valentina Rupčić

Nap

Zašto je Faćo u pritvoru, a Ramo nije: Konakovićev štićenik Isak uhvaćen u krivičnom djelu falsificiranja, hoće li biti istrage?

Screenshot 2026-05-26 181112

"Može bez HDZ-a, dvoje se dogovore i imamo premijera": Konaković kreira iluziju da je Schmidt u konačnici oslabio HDZ, a ne ojačao

Možda vas zanima

darijana - covic

Američka turneja Darijane Filipović: HDZ platio lobistima za sastanak sa zvaničnikom State Departmenta Danielom Lawtonom, posredovao Max Primorac

lakic-niksic

Kako su Vlada Federacije i ministar Vedran Lakić doveli Elektroprivredu BiH do teške finansijske situacije?

stupar-kreho

Presedan u bh. pravosuđu: V.d. predsjednica Suda BiH Minka Kreho naredila sudiji Braci Stuparu da odmah vrati novac Fikretu Hodžiću i „Srebrenoj malini“

Dodik - Covic

Lideri SNSD-a i HDZ-a dogovorili: Ukoliko Darjana Filipović i Željka Cvijanović uđu u Predsjedništvo BiH, Milorad Dodik će biti pomilovan!