Zbog disciplinskog postupka: Domar Mehemed Vukalić ubio direktora i dvije uposlenice Srednje škole u Sanskom Mostu

sanski-most

Mehemed Vukalić, domar u Srednjoj školi u Sanskom Mostu, ubio je tri uposlenika te škole, nakon čega je pucao sebi u glavu. Vukalić je ubio direktora Nijaza Halilovića, te dvije upozlenice – Nisvetu Kljunić i Gordanu Midžan. Prilikom napada koristio je automatsko oružje.

Prema informacijama Istrage, Vukalić je svoj ubilački pohod započeo zbog nezadovoljstva radno-pravnim statusom u školi. Protiv njega je, navodno, bio pokrenut disciplinski postupak, što je izazvalo nezadovoljstvo.

Ubijeni Halilović Nijaz je rođen 23.01.1961. godine u Sanskom Mostu. U Zagrebu je završio fakultet. Po zanimanju je magistar politokogije. Aktivni je član SDP-a BiH, a bio je i vijećnik u Sanskom Mostu.

 width=

Iz MUP-a USK su potvrdili da su ubijena tri radnika srednje škole, te da je osumnjičeni nakon toga pokušao presuditi i sebi. Odvezen je u teškom stanju u UKC u Banjaluku.

Motiv su navodno određene nesuglasice koje su ranije postojale jer su osobe koji su upucane bili članovi komisije koja je suspendovala Mehemeda Vukalića.

Ubijena Gordana Midžan bila je profesorica engleskog jezika i stalni sudski tumač za engleski jezik.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

kamion

Noćni teror kamiona iz Srbije u Sanskom Mostu: Prevoz uglja bez kontrole i mimo zakona

IzbornaVaskrsnucaSanskiMost

Izborna vaskrsnuća u Sanskom Mostu: Glasali mjesecima nakon smrti

hase Tirić

Donosimo sve detalje o slučaju "pedofilija": Crni labud u stupici crnjih Pantera!

lasic -

Stigla službena obavijest iz Venecije: Evropski tužilac otvorio istragu protiv čelnika Autocesta. Lasić, Dževlan i Trhulj mijenjali ponude da bi zloupotrijebili novac Evropske investicijske banke!

Vijece-ministara-14

Skriveni dio usvojene Reformske agende: Ministri iz Trojke odustali od državnog zakona o gasu!

Vaskovic

Spavaj, Stari: Slobodan Vasković - novinarski Bora Čorba koji je umro u egzilu!

incident Tuzla

Podignuta optužnica protiv Ahmeda Kastratija: Objavljujemo snimak na kojem se vidi ubistvo Saše Vilušića. Ubistvu prethodio sukob sa Amarom Orićem

Siniša Zenica

Sky prepiske otkrivaju ko je pomagao ubici Zenici: Veljko Ražnatović je predao pare ljudima iz Banje Luke. U sve su bili umiješani Carinik Zdravko i pomoćnik ministra Nikola Sladoje!

Selak ubica

Prva odluka neustavnog ministra pravde Republike Srpske: Goran Selak naredio da se prijevremeno iz zatvora u Foči pusti zloglasni ubica Siniša Petrić Zenica

bh-telecom-4

''BH Telecom'' i preuzimanje ''Telemacha'': Šumovi u komunikaciji

Možda vas zanima

halid

SENAD AVDIĆ, SIDRAN, HALID, SARAJEVO BEZ NJIH: Halid je tražio od Avde da mu napiše pjesmu; kad sam je čuo, rekao sam mu da je promašio i temu i pjevača!

nermin-niksic-09092015-JB-1914-1024x683-1-2

Povlašteni položaj za premijerovog sina: Firmi čiji je suvlasnik sin Nermina Nikšića mjesečno se iz Igmana isplaćuje između 100 i 150 hiljada KM

Policija rs

Zbog napada na policajce: Uhapšen savjetnik direktora Policije RS-a

Vlada-Kantona-S

Kanton Sarajevo se zadužio za dodatnih 22 miliona eura: Prihvaćen Sporazum o zajmu između BiH i IBRD-om za projekat "Unapređenje kvalitete zraka"