Uz prethodnu saglasnost Vlade Tuzlanskog kantona: Zalaže se za uvođenje šerijata pa imenovan za direktora osnovne škole u Tuzli

selefije

Nakon euze i bismile, Nijaz Omerović će, u svojstvu predsjednika Kantonalnog odbora Partije pravog puta, u živom tv prijenosu iznijeti gladateljima u Tuzlanskom kantonu stranački program za Opće izbore 2010. godine.

“To je mlada stranka, novoformirana politička organizacija koja se temelji na islamskim principima. To je prva islamska partija u BiH i naši principi se temelje na djelovanju na načelima Kur'ana i sunneta”, kazat će Omerović gledateljima RTV TK.

Na videu iznad, od osme minute možete pogledati njegovo obraćanje na RTV Tuzlanskog kantona tokom predizborne emisije.

A ukoliko kliknete ovdje, otvorit će Vam se službena web stranica Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona na kojoj su navedena imena i prezimena svih direktora osnovnih škola u tom kantonu. U rubrici direktor pored Osnovne škole “Solina” Tuzla piše Nijaz Omerović. U pitanju je isti čovjek koji je bio predsjednik Kantonalnog odbora Partije pravog puta. Sada je zvanično kadar vladajuće koalicije u Tuzlanskom kantonu koju čine PDA Mirsada Kukića, SDP BiH i Naša stranka.

 width=

Partija pravog puta osnovana je u maju 2010. godine. U njihovoj političkoj platformi navedeno je da se stranka zalaže za sve “pozitivne integracijske procese u Europi i svijetu, formiranje međunarodnih asocijacija i aktivno sudjelovanje u istim. Osim zalaganja za ulazak BiH u NATO savez, prisutnost u članstvu Ujedinjenih naroda”.

“Cilj PPP-a je i iniciranje integracijskih procesa zemalja Europe, Azije i Afrike u kojima muslimani čine etničku većinu”, navedeno je u političkoj platformi PPP-a čiji je kadar bio Nijaz Omerović, novoimenovani direktor Oslovne škole “Solina” Tuzla.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

skupstina-TK

Koalicija SDP, Naša stranka i PDA saglasna: HDZ bez ijednog zastupnika dobija ministra u Vladi TK

Badzak

Konjički biznizmen kao "dvorski graditelj": Zagrljaj sa Čovićem i Nikšićem, nagrada "Večernjakov pečat", pa novi tender

Šmrk

Narko diler nastavlja s terorom: Šmrk godinama nekažnjeno zlostavlja Sarajlije i snima svoje brutalne akcije!

26022025 EUFOR 4

Zukan Helez: Komandant EUFOR-a mi je kazao da je dobio naredbu da se ne smije miješati u hapšenje Dodika

mile_i_igor

Boravili u Banjoj Luci krajem aprila: Dodik preko švicarskih i njemačkih lobista pokušava svoj novac prebaciti u kriptovalute

covic niksic

Unatoč činjenici da se gradi ilegalno: Vlada Nermina Nikšića odobrila 1,2 miliona maraka za završetak zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru

Tamer Kilerdži

On je iznad Cezara: Sarajlija Tamer Kilerdži godinama kontrolira krijumčarenje heroina iz Turske prema Evropskoj uniji!

Irfan Čengić

Odluka objavljena u Službenom glasniku RS: Poništena fakultetska diploma načelnika Starog Grada Irfana Čengića!

IMG_8237

Slijedi joj suspenzija: Tužiteljica Jasminka Knežević dojavljivala povjerljive informacije kriminalcima

Možda vas zanima

sipa-7

SIPA na dnevnom redu: Bošnjački ministri neće podržati imenovanje Darka Ćuluma. Da li će SNSD u dogovoru sa HDZ-om za zamjenika direktora imenovati Dragana Andrića?

sasa_magazinovic_sb_3_1

Pobuna kliničkih centara i bolnica protiv Magazinovićevih prijedloga: Ovakav zakon o javnim nabavkama uništit će zdravstveni sistem

rabin

Otkazana Konferencija evropskih rabina u Sarajevu: Organizatori poručili da BiH treba biti isključena iz procesa pristupanja Evropskoj uniji

staniša glihajic

Staniša Gluhajić nije se vratio s bolovanja: Da li će Sud BiH promijeniti postupajućeg sudiju u predmetu protiv Dodika?