Politika stranke iznad interesa građana: HDZ-ov gradonačelnik zemljotresom pogođenog Stoca odbio sastanak sa članovima Predsjedništva BiH Šefikom Džaferovićem i Željkom Komšićem

stjepan-boskovic

Gradonačelnik Stoca Stjepan Bošković (HDZ) odbio je susret sa predsjedavajućim Predsjedništva BiH Šefikom Džaferovićem i članom Predsjedništva BiH Željkom Komšićem, saznaje Istraga.

“Ja sam se već ispričao, neću mogu imati sa njima sastanak u tom dijelu. Ja sam u nekom drugom poslu, na terenu”, rekao je Bošković u razgovoru za Istraga.ba.

Grad Stolac u petak navečer je pogodio snažan zemljotres. Jedna osoba, djevojka Elmira Sefo, smrtno je stradala, dok je neko osoba zadobilo lakše tjelesne povrede. Najveća šteta je pričinjena u na stambenim objektima u naselju Kukavac. Dvojica članova Predsjedništva BiH, Željko Komšić i Šefik Džaferović zaputili su se u Mostar i Stolac kako bi razgovarali o pružanju pomoći ugroženim porodicama. Iz Kabineta predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Šefika Džaferovića je zatražen i službeni sastanak sa gradanačelnikom Boškovićem. Međutim, ovaj HDZ-ov kadar je odbio sastanak.

“Neću se sastati s njima”, kazao je Bošković, ističući da će dvojica članova Predsjedništva BiH u Stocu biti “oko podne”.

Nešto ranije, Bošković je u izjavi za Avaz kazao da je razgovarao sa “predsjednikom Draganom Čovićem”, ali i i Miloradom Dodikom.

“Mi smo na kriznom stožeru razmatrali to pitanje i imao sam pozive potpore od mojih kolega gradonačelnika, načelnika, predsjednika Vlade HNK, predsjednika Čovića, pa i Dodika, koji se solidarizirao sa svima nama i nadam se da ćeno iznaći snage da pomognemo svima”, rekao je Bošković u razgovoru za Avaz.

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

vijesti ba

Bez Bošnjaka: Izabrani novi pomoćnici u UIO BiH

Screenshot 2026-02-23 132039

Ustavni sud BiH do kraja marta o smjeni Vukoje, nakon Thompsona uz HDZ-ovce i Grlić Radmana na obilježavanju Dana Ljubuškog

PRedsjednistvo-BiH-12-2

Komisiji za očuvanje nacionalnih spomenika istekao mandat, Schmidt ne želi dati tumačenje, kako će se birati novi članovi?

HBgvgaxXQAAJCSI

Thompson u Širokom Brijegu: Glupost Čovića, kukavičluk Cvitanovića i jednoumlje hrvatskog društva u BiH

Foto: MPT facebook/dalmatinskiportal.hr

Sudija Ustavnog suda BiH Marin Vukoja na Thompsonovom koncertu u Širokom Brijegu uz nacističke pozdrave

kabiri

Gdje su nestali Peleg i Kabiri: Odobravaju li izraelski zvaničnici dvodnevni ustaški pir u Širokom Brijegu?

Sabina ćudić

Da li je Ćudić iskrena kada poziva na jedinstvo probosanskih snaga?: Najbolje će to pokazati ukoliko Trojka spriječi da HDZ, kao najbliži Dodikov partner dobije još jednog sudiju u Ustavnom sudu BiH

IstaknutaSlikaBiloKudaDodikCovic-16

Glasove će brojati Dodik i Čović: Konzorcij firmi povezanih sa HDZ-om, SNSD-om i ruskim izborima dostavio "najbolju" ponudu za nabavku izbornih tehnologija!

Možda vas zanima

schmidt

Schmidt dao Srđanu Amidžiću rok od 24 sata: Novac za izborne tehnologije mora odmah biti operativan!

NUBBiH

Dramatičan apel nacionalnih biblioteka njemačkog govornog područja za spas NUBBiH-a: Pozivamo Christiana Schmidta da što prije riješi pravni status i finansiranje biblioteke.

Protesti Sarajevo

Bunt naše djece je ugušen, protesti opoganjeni i obesmišljeni profesionalnim FGR demonstrantima za interes Trojke!

hajriz brcvak

Otkrivamo detalje ugovora s Općinom Stari Grad: Kasarna Faletići daje se pod petogodišnji zakup milioneru iz Crne Gore