Akcija u Živinicama zbog korupcije: Uhapšeni direktor Rudnika Đurđevik i bivši ministar u Vladi TK

rudari-naslovna

Pripadnici SIPA-e uhapsili su Samira Suljića, direktora Rudnika mrkog uglja Đurđevik Živinice i bivšeg SDA-ovog ministra u Vladi Tuzlanskog kantona Abdulaha Zukića, saznaje Istraga.

Iz SIPA-e su potvrdili za Istragu da u Tuzlu provode aktivnosti u vezi sa krivičnim djelima korupcije. Akcija se provodi po naredbi Kantonalnog tužilaštva Tuzla.

Direktor Rudnika Samir Suljić blizak je rođak Abdulaha Zukića koji je u Vladi Tuzlanskog kantona obavljao funkciju ministra poljoprivrede i šumarstva. Obojica su kadrovi Stranke demokratske akcije.

Suljić je, prema informacijama Istrage, uhapšen prilikom primopredaje mita. On je na funkciju direktora Rudnika Đurđevik imenovan upravo na prijedlog Abdulaha Zukića koji je već ranije privođen zbog povezanosti sa kriminalnim aktivnostima.

 

Istraga.ba je sada dostupna na Google Play i App Store. Preuzmite aplikaciju i pratite najnovije vijesti na svojim uređajima.

suljic

Potvrđena optužnica protiv doskorašnjeg direktora RMU Đurđevik: Preko bivšeg ministra u Vladi TK ucjenjivao dobavljače, tražio da mu daju mito kako bi im isplatio izvršene poslove u Rudniku

naslovnica-srebrenica

(Video) Invazija na Srebrenicu: Stotine Srbijanaca preko noći dobilo bh. državljanstvo

niksic

Nikšić: Amerikanci su nas natjerali da usvojimo ovakav zakon o Južnoj interkonekciji. Čović: Dogovorio sam sa Nikšićem da ga promijenimo

foto-kalas-scaled

Fotografije iz Ljubuškog dokazuju: Ovo je muškarac koji je pucao iz kalašnjikova, MUP ZHK ga nije uhapsio

Dodik i Jankovic

Zahvaljujući Zoranu Jankoviću i Tanji Fajon: Slovenija neće uvesti sankcije Miloradu Dodiku!

Grabovica-Niksic

Prijavu podnijeli uposlenici bliski NiP-u: Policija iz Elektroprivrede BiH izuzima dokumente o sumnjivim poslovima Elvedina Grabovice i biznismena bliskih SDP-u

konakovic

Konaković u ofsajdu

dodik-Istocno

Granična policija BiH ne poštuje presudu Suda BiH: Dodiku omogućen VIP prelazak granice u svojstvu predsjednika RS. Iz centrale Granične policije službenicima naređeno da se prema Dodiku odnose "kao i do sada"

kristo

Medij blizak HDZ-u BiH tvrdi: Borjana Krišto HNS-ov kandidat za člana Predsjedništva BiH

Možda vas zanima

lazic

Zbog transparenta BH Fanaticosa o zločincu Ratku Mladiću: Milorad Dodik naredio Aleksandru Laziću i Zoranu Petkoviću da napuste košarkašku reprezentaciju BiH. Već su pokupili svoje stvari i prekinuli put za Litvaniju

06344972-c5de-4550-8243-149e2a85c601

Medijsko pomilovanje "Herceg-Bosne": Kako će se Bošnjaci sjećati "devedesetih"?

sebija i konakovic2

Politički bumerang uoči izbora: Hoće li se Konaković (i zašto neće) javno izviniti Sebiji Izetbegović?

Šmrk - jede

Kako je i zbog čega pao Admir Arnautović Šmrk: Pedeset hiljada maraka za rušenje pekarske konkurencije i bolji status u FK Sarajevo